KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Vodní přehrady    Územní řízení na výstavbu přehrady Nové Heřminovy bylo zahájeno

Územní řízení na výstavbu přehrady Nové Heřminovy bylo zahájeno

Publikováno: 27.1.2021
Rubrika: Vodní přehrady

Stavební úřad v Krnově zahájil proces územního řízení na výstavbu vodního díla Nové Heřminovy, které patří do souboru protipovodňových opatření na horní Opavě, o kterých rozhodla svým usnesením Vláda ČR již v roce 2008.

Podařil se další z významných kroků v realizaci protipovodňových opatření na horní Opavě, neboť bylo zahájeno územní řízení k výstavbě přehrady Nové Heřminovy. Tento dokument je klíčový pro začátek přípravy navazujícího stupně projektové dokumentace pro stavební povolení pro vybudování hráze nového vodního díla na řece Opavě,“ konstatoval generální ředitel státního podniku Povodí Odry Jiří Tkáč. 

Příprava podkladů pro zahájení tohoto územního řízení byla velice složitá a dlouhá, neboť se obec Nové Heřminovy pokoušela odvoláními a dalšími právními kroky zastavit, narušit či zpomalit proces povolování přehrady.

„Příprava potřebných dokumentů pro zahájení územního řízení byla náročná a v prosince 2017 byla podána žádost o územní rozhodnutí. Museli jsme se vypořádat se všemi zákonnými požadavky územního řízení a současně čelit právním obstrukcím obce Nové Heřminovy, “dodal technický ředitel státního podniku Povodí Odry Břetislav Tureček.

Vodohospodáři státního podniku Povodí Odry odhadují optimistický termín dokončení jednotlivých stavebních celků celého projektu včetně vybudování nového vodního díla do roku 2030.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Hlavní účel přehrady Nové HeřminovyHlavní účel přehrady Nové Heřminovy (110x)
Hlavním důvodem výstavby přehrady v Nových Heřminovech je zadržení povodňových průtoků – tzv. transformace povodně. Dalš...
Územní řízení na výstavbu přehrady Nové Heřminovy bylo zahájenoÚzemní řízení na výstavbu přehrady Nové Heřminovy bylo zahájeno (71x)
Stavební úřad v Krnově zahájil proces územního řízení na výstavbu vodního díla Nové Heřminovy, které patří do souboru pr...
Příprava přehrady Nové Heřminovy pokračuje odstraňováním vykoupených objektů (23x)
Probíhá další etapa odstraňování objektů z budoucí zátopy připravovaného vodního díla Nové Heřminovy na řece Opavě. V zá...
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
vodohospodářské výstavby?
Potom využijte možnosti registrace za 300,-/rok.
do Katalogu firem.