KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Společnost VÍTKOVICE STEEL zlepšila hospodářské výsledky

Společnost VÍTKOVICE STEEL zlepšila hospodářské výsledky

Publikováno: 9.7.2020
Rubrika: Aktuality

Společnosti VÍTKOVICE STEEL se po těžkém roce 2018 podařilo loni stabilizovat hospodaření a vrátit se zpět na neutrální provozní výkonnost. Výsledkem hospodaření společnosti za rok 2019 je ztráta 480 milionů korun, ve srovnání s předchozím rokem je však podstatně nižší a to o 1,2 miliardy Kč.

„Podařilo se nám v roce 2019 opět překročit hranici půl milionů tun prodaných výrobků, expedovali jsme 520 tisíc tun, tržby byly ale nižší než v předchozím roce. Situace v ocelářství je složitá, jsme pod velkým tlakem levných dovozů z Ukrajiny a dalších třetích zemí,“ uvedl Dmitrij Ščuka, generální ředitel a předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL.

První pololetí roku 2019 přineslo pro VÍTKOVICE STEEL očekávaný pozitivní dopad zavedených ochranných opatření ze strany Evropské unie, což umožnilo zachránit tradiční výrobu vysokojakostních štětovnic díky omezení dumpingových dovozů z Číny a přineslo značné zlepšení hospodářského výsledku. Ve druhém pololetí však došlo k oslabení trhu oceli a nepříznivému vývoji cen v kombinaci s dumpingovými dovozy plechů z východní Evropy.

„Loňské tržby společnosti za prodej vlastních výrobků a služeb klesly na 8,4 mld. korun z 9,4 mld. korun v roce 2018. Do zahraničí směřovalo 77 % prodaných výrobků, přičemž země EU byly pro společnost v roce 2019 klíčovými trhy s podílem téměř 60 % z celkových exportních tržeb,“ doplnil Radek Strouhal, finanční ředitel a člen představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL. Firma vyrábí ocelové plechy, štětovnice a tvarové výpalky. Většina jejích produktů se uplatňuje ve stavebnictví, strojírenství, při stavbách lodí, výrobě tlakových nádob, stavebních strojů apod.

V průběhu roku 2019 společnost realizovala řadu investic v souladu s dlouhodobým plánem rozvoje firmy. Mezi nejvýznamnější patří modernizace technologie výroby výpalků. Nový pálicí stroj (uvedený do provozu letos) umí vypálit speciální úkosy důležité pro svařování, což umožní firmě získat nové portfolio zakázek. Pokračovaly také investice do programu obnovy mostových jeřábů, do modernizace digitálního řídicího systému válcovací stolice plechů, do zvýšení bezpečnosti práce zaměstnanců a do zlepšování pracovního prostředí.

Letošní rok začal příznivě, ale celý průmysl zasáhla koronavirová pandemie a v současné době nelze odhadnout všechny dopady na trh ani jak rychle nastane oživení. „Velká část našich plechů a všechny štětovnice směřují do infrastrukturních projektů, tedy do staveb mostů, silnic, železnic apod. Dá se předpokládat, že tyto projekty budou pokračovat. Složitější to však je s výrobci strojů, dílů atd. Letošní rok bude tedy opět složitý, neboť konkurence nepolevuje a Evropská komise ocelářství moc nepomáhá, spíše naopak,“ sdělil Dmitrij Ščuka.

VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Zaměstnává 958 lidí.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Unikátní kamenný most na zdymadle v Hoříně má za sebou první oficiální zdvihUnikátní kamenný most na zdymadle v Hoříně má za sebou první oficiální zdvih (125x)
Přestože s hořínským zdvižným mostem pohybují stavbaři Metrostavu již několik týdnů kvůli stavební logistice a nejrůzněj...
Videokonference SVAR 2021 proběhne 11. březnaVideokonference SVAR 2021 proběhne 11. března (59x)
Na programu premiérové online konference SVAR 2021, kterou pořádá KONSTRUKCE Media, s.r.o., budou novinky v oblasti legi...
Povodí Vltavy letos plánuje zahájit 45 zadávacích řízení za 1,024 miliardy korun Povodí Vltavy letos plánuje zahájit 45 zadávacích řízení za 1,024 miliardy korun (46x)
Formou on-line setkání představil dnes státní podnik Povodí Vltavy potenciálním zájemcům přehled připravovaných veřejnýc...

NEJlépe hodnocené související články

Ve společnostech chybí specializovaní projektantiVe společnostech chybí specializovaní projektanti (1 b.)
Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných pracovníků na trhu jsme se zajímali i o to, zdali mají projektové společnosti dost...
„Přesunutí pravomocí ŘVC na jednotlivá Povodí je nesystémové řešení. Realizace výstavby vodních děl se protáhne, byrokracie se zvýší a může dojít i ke snížení kvality výstavby,“„Přesunutí pravomocí ŘVC na jednotlivá Povodí je nesystémové řešení. Realizace výstavby vodních děl se protáhne, byrokracie se zvýší a může dojít i ke snížení kvality výstavby,“ (1 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis Konstrukce Ing. Lubomír Fojtů – ředitel Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC). V rámci našeho ...
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
vodohospodářské výstavby?
Potom využijte možnosti registrace za 300,-/rok.
Kontaktujte našeho obchodníka.