KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2008    Rozšiřování kanalizace v Karviné je ve druhé polovině

Rozšiřování kanalizace v Karviné je ve druhé polovině

Publikováno: 17.9.2008, Aktualizováno: 22.2.2009 19:32
Rubrika: 2008

Více než polovina z celkového objemu prací již byla realizována v rámci projektu Rozšíření kanalizačního systému města Karviné. Významná vodohospodářská zakázka v hodnotě 1,2 miliardy korun úspěšně pokračuje na všech deseti dílčích stavbách, byť se dodavatelské sdružení v čele s lídrem TCHAS musí denně potýkat s dílčími komplikacemi. Partnery ve sdružení jsou společnosti OHL ŽS a VOKD.

Podle informací ředitele stavby Ing. Karla Dolinka a hlavního stavbyvedoucího Ing. Petra Hrachovce ze závodu ISO by do konce roku mělo být hotovo 60 až 70 procent zakázky, což odpovídá harmonogramu prací. Definitivní dokončení největší investice v historii Statutárního města Karviné, kterou finančně podpořila Evropská unie a Česká republika, je naplánováno na září 2009.

„Nejvýznamnější posun prací lze v současnosti zaznamenat na stavbách číslo 3, 4, 6, 8, 9 a 10. Celý úsek stavby 4 - stoky C - je prováděn mikrotuneláží DN 1400 s pomocí technologie ISEKI. Zde jsme zhruba v polovině. Navazující stavba 8, kanalizační sběrač C, pokračuje štítováním, klasickou ražbou i otevřeným výkopem - také tady se práce přehouply do své druhé poloviny,“ popsal aktuální stav Ing. Hrachovec.

Na stavbě 6, kterou je kolektor Alfa, byla podle hlavního stavbyvedoucího kompletně provedena mikrotuneláž na téměř dokončené stoce Alfa. Nyní jsou budovány monolitické šachty a dojde také k rekultivaci. Součástí stavby je stoka T, realizovaná otevřeným výkopem v husté městské zástavbě. „Tady řešíme četné kolize s inženýrskými sítěmi, nezakreslenými v projektu. V centru města to významně zdržuje postup prací. Provádíme nutná technická opatření a korektury v projektové dokumentaci,“ řekl Ing. Hrachovec.

Na stavbě 9 – kanalizaci Karviná-Ráj – je hotovo 90 procent otevřených výkopů. Nyní se chystá nasazení mikrotuneláže ISEKI. Hrubé práce zde mají skončit ještě letos, po Novém roce přijde na řadu asfaltování a dokončovací činnosti. Na stavbě 10 – kanalizaci Darkov – řeší dodavatelské sdružení problémy s geologií. „Mikrotuneláž je zde prováděna ve štěrkových naplaveninách poblíž řeky Olše, takže často narážíme například na kmeny stromů. Tato dílčí část zakázky je hotova přibližně z jedné třetiny,“ informoval hlavní stavbyvedoucí.

Celková délka nové kanalizační sítě činí 16 km. Z toho je 9,5 km prováděno otevřeným výkopem, 2 km štítováním a klasickou ražbou a 4,5 km mikrotuneláží s využitím technologie ISEKI. Kromě toho dochází k úpravě toku Olšinského náhonu v úseku dlouhém 2,7 km.

Zdroj: Tchas

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Úspěšné dokončení vodohospodářského projektu Čistá Plzeň (36x)
V listopadu 2008 byl oficiálně ukončen historicky největší ekologický projekt v západočeském regionu – Čistá Plze...
Na kolektoru C vzniká nové ostěníNa kolektoru C vzniká nové ostění (34x)
Pod pravou dolní částí Václavského náměstí provádí už řadu měsíců sdružení společností NA VATYP a Subterra pod vedením d...
Nakládání s odpadními vodami a zásobování pitnou vodou v regionu Jesenicka (32x)
Slavnostním ceremoniálem byla 11. června 2008 na náměstí v Jeseníku oficiálně ukončena stavba kanalizace a vodovodů...
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
vodohospodářské výstavby?
Potom využijte možnosti registrace za 300,-/rok.
do Katalogu firem.

Google